У Північній Македонії сформований новий склад парламенту після дострокових виборів

ЗАГРЕБ, 4 серпня. /ТАСС/. Новий склад Зборів Північної Македонії (однопалатний парламент) 10-го скликання сформований після що відбулися 15 липня дострокових виборів у вищий законодавчий орган республіки. Про це повідомив у вівторок северомакедонский портал 24Vesti.
За його даними, перше засідання нового складу парламенту відбулося у присутності 120 депутатів, які були відсутні троє парламентаріїв. Робота вищого законодавчого органу країни на тлі поширення коронавіруса здійснюється на основі протоколів системи охорони здоров’я: всі присутні в захисних масках на засіданні були розсаджені з урахуванням дотримання соціальної дистанції. Парламентарії обрали голову комісії з верифікації мандатів, нею стала Ягода Шахпаска.
Як очікується, наступним порядком денним северомакедонского парламенту має бути розгляд кандидатури на посаду спікера, висунутої сформованим більшістю, переговори щодо якого в даний час проводяться перемогли на виборах партіями.
В новий склад парламенту Північної Македонії увійшли 77 чоловіків та 43 жінки. Довгожителями парламентського життя республіки вважаються голова албанського Демократичного союзу за інтеграцію (ДСІ) Алі Ахметі, лідер Демократичної партії албанців Мендух Тачі, а також голова Демократичної партії сербів Македонії Іван Стоилкович, які стають депутатами вже сьомий раз поспіль.
За підсумками дострокових виборів з невеликим відривом перемогу здобула правляча партія колишнього прем’єр-міністра республіки Зорана Заева «Соціал-демократичний союз Македонії» (СДСМ), яка отримала в парламенті 46 місць. Основний опонент СДСМ — Внутрішня македонська революційна організація — Демократична партія за македонську національну єдність лідера Християна Мицкоски поступилася конкуренту і зайняла 44 місця. В албанській политблоке лідируючої є партія ДСІ з 15 мандатами.

Реклама