Стара добра «настолка» прикрасить вечір в карантині

Сучасний світ заполоняють різні онлайн-ігри. Кожен місяць ненароком натикаєшся на рекламу нових аркад або стратегій. Але часто такі ігри для одиночного користування. Як правило, кожен член сім’ї сідає за планшет, ПК або телефон і грає по-своєму. Тим самим втрачаючи дорогоцінний час, який можна було б витратити з користю на спілкування з рідними. Ми пропонуємо повернутися до старих добрих настільним і словесних ігор, які не тільки розвивають логіку і уяву, але і зближують нас з рідними і близькими людьми.

І, звичайно ж, першою грою в список ми поставили «Крокодил».

Суть гри проста: для початку загадуєте який-небудь предмет або знаменитість, а потім показуєте його жестами і позами. Одне але: не можна намагатися пояснити словами і звуками. Тільки ваша активність і бачення загаданого. Як тільки хтось із вашої компанії відгадує, кого Ви показували, настає його черга. Гра, в якій не буває переможених. Тут тільки виключно веселощі і неповторні емоції.

Альтернатива гри «Крокодил» гра «Alias». Там рухатися вже не доведеться, а навіть навпаки. Загадане слово потрібно пояснити синонімами і описом. Але ніяк не можна використовувати спільнокореневі слова.

Обидві гри бувають у карткових варіантах для спрощення. Але в них можна грати і без карток.

«Лото». Не менш цікава сімейна гра. Лото – гра з бочонками, картами і фішками. Хто хоча б раз в житті не купував квиток і не чув знамените «гуси-лебеді»? На всяк випадок, повторимо правила: гравці вибирають картки за бажанням і розкладають їх перед собою. Ведучий витягує з мішечка бочонки з номерами. Гравці зобов’язані закривати фішками цифри на картках, якщо вони збігаються з цифрами на барилах. Якщо у одного з гравців виходить закрити одну сходинку фішками, він повідомляє іншим, що у нього зібралася комбінація «квартира». Після цього ведучий має право витягати тільки по одному бочонку. Як тільки гравець закриє всі клітинки з цифрами, гра вважається закінченою.

«Карти». Ну хто не пам’ятає цей запах свіжої колоди карт, купленої в Росдруку за 15 рублів. А скільки ігор можна зіграти на одній тільки колоді. Наприклад, класична гра «Дурень». Де гравцям лунає по 6 карт і вибирається козир. Той, у кого виявилася козирна карта меншого номіналу починає ходити за годинниковою стрілкою. Крити карти можна або картками більше за номіналом, або «козирями». Після кожного ходу сходили гравці добирають з колоди недостатню кількість карт, щоб їх знову стало 6. Мета – якомога швидше позбутися від усіх карт.

«Фанти». Ну тут все до банальності просто. Гравці за годинниковою стрілкою загадують один одному персонажа або предмет, пишуть це на стікері і приклеюють його на лоба. Гравець не повинен побачити що йому загадали. Він повинен відгадати, задаючи питання, на які можна відповісти «Так» або «Ні». Як тільки на поставлене запитання звучить відповідь немає, хід переходить до наступного гравця.

Ну а тепер розповімо про ігри, в які можна пограти вдвох.

Улюблена гра всіх віків – «Морський бій». Гравці малюють на зошитових аркушах квадрати 10х10 клітин. І розставляють кораблі: четырехпалубные (2), трехпалубные (3), двопалубні (4) і однопалубні (5). Клітини по квадратах позначаються літерами (А,Б,В,Г,Д,Е,Ж,З,І,К) по горизонталі і цифрами (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10) по вертикалі. Щоб піти, потрібно назвати комбінацію з літери і цифри. Наприклад: Е3. Якщо у опонента на цьому місці стоїть однопалубный корабель, він ставить на ньому хрестик і вимовляє «Убив», якщо дві і більше палуби, то «Поранив», а якщо нічого немає, то «Повз». Кожен гравець ходить до тих пір, поки не потрапить повз.

Шахи і шашки. Та сама гра, в яку нас вчили грати наші дідусі.

Шахи: фігури розставляються на шаховій дошці. Кожна фігура ходить по своїй траєкторії. Фігури не можуть перестрибувати через інші, за винятком коня. Однак, вони можуть встати на місце супротивника, тим самим забравши фігуру. Найважливішою фігурою у шахах є Король. Але вона при цьому сама слабка. Король ходить тільки на одне поле в будь-якому напрямку. Король не може вставати на бите полі, а ось коли його атакує інша фігура, це називається «Шах». Мета гри — поставити мат королю суперника. Мат відбувається, коли король потрапляє під шах і не може від нього піти.

Шашки розставляються на такий же дошці, але на трьох рядах на темних клітин, ближніх до гравця. В початку гри всі прості шашки, які можна переміщати тільки вперед по діагоналі на сусідню вільну клітину. Щоб «взяти» шашку суперника, необхідно перестрибнути через неї на вільне поле. Коли шашка досягає останньої горизонталі без взяття, вона стає королем. Гра продовжується до тих пір, поки один з гравців не залишиться шашок.

«Бики і корови». Кожен гравець загадує чотиризначне число. Після чого гравці по черзі намагаються вгадати, задумане противником, число. Але питати вони повинні у вигляді чотиризначного числа. Наприклад у нас число: 4837. Нас запитують «Твоє число 3754?». А ми у відповідь повідомляємо кількість биків і корів. Де бик – це цифра, яка є в нашому загадане числі і знаходиться на тому ж місці, а корова – це цифра, яка також є в нашому числі, але стоїть не на своєму місці. У нашому випадку – 0 биків і 2 корови.

Насолоджуйтесь улюбленими іграми з друзями або рідними. І не забувайте, як цінно той час, що ми проводимо поруч з ними.

Реклама