Колишній аніматор Naughty Dog розповів про конфлікт з Sony

Місяць тому відомий аніматор Купер, Джонатан оголосив про несподіваний відхід з Naughty Dog, не повідомивши причини того, що сталося. При цьому його робота над The Last of Us: Part II, швидше за все, ще не була закінчена.

Сьогодні розробник розповів про конфлікт з Sony: видавець хотів отримати права на всю творчу діяльність співробітників внутрішніх студій платформодержателя — тепер будь-які проекти, в тому числі створені у вільний час, повинні належати компанії.

Купер був не згоден і довгий час відмовлявся підписувати договір, оскільки працював над власною книгою, на яку до цього отримав дозвіл.

Я можу зрозуміти договір про конкуруючих продуктах, але на всі твори? Ну вже немає.

Джонатан Купер

Підписання договору, за словами Купера, було обов’язковим для всіх, хто збирався працювати в Sony і далі, але аніматор продовжував ігнорувати повідомлення і вважав, що був «недоторканним» в частині звільнення.

Хочу уточнити: це була корпоративна ініціатива Sony, а не Naughty Dog, яка завжди підтримувала мене і давала всі потрібні дозволи.

Джонатан Купер

Як повідомляють інші аніматори, які працювали в Naughty Dog і Insomniac, вони унаслідок нової ініціативи Sony покинули свої студії. Втім, чому з ND пішов Купер, все ще невідомо.

Джонатан Купер — напевно, самий відомий аніматор ігрової індустрії, який за свою кар’єру встиг докласти руку до першої та другої Mass Effect, Assassin’s Creed III, Uncharted 4: A Thief’s End і The Last of Us: Part II.

Реклама