Minecraft Bedrock прибрали налагоджувальну інформацію — під загрозою незалежні сервера

У той час як розробники Minecraft Java Edition прийняли рішення про публікації карт обфускации, розробники Minecraft Bedrock виключили з останньої бета-версії Minecraft Bedrock 1.3.0.9 налагоджувальну інформацію, якою користувалися розробники серверних движків для Minecraft Bedrock.

Про це написав Ділан (Dylan, @dktapps), провідний розробник PocketMine-MP, на форумі і розповів, що виключення налагоджувальної інформації — це велика проблема для сервера розробників. Видалення налагоджувальної інформації перетворює двійковий код в набір даних, які важко аналізувати. Всі автоматизовані засоби, створені в цих цілях, відразу стають марними.

Розробник сервера Майнет (MiNET) погодився з побоюваннями Ділана. Він написав у твіттері, що ВСІ, хто розробляє незалежні сервера, використовують однакові інструменти.

Таким чином, якщо ситуація не зміниться, то розвиток незалежних серверних движків буде неможливо.

При цьому, серверів, які беруть участь в партнерській програмі, інформація необхідна для розробки серверів надається. Один з таких партнерів, ігрова мережа Lifeboat Network, розвиває свою версію PocketMine-MP, і теоретично їх напрацювання можуть бути використані для розвитку PocketMine-MP.

Однак Ділан каже, що це теж не вихід із ситуації. Розробники Lifeboat реалізують тільки ту частину мережного протоколу, яка потрібна їм для роботи сервера, пропускаючи все, що їм не потрібно.

Крім того, немає гарантії, що вони не припинять розробку в будь-який момент, перейшовши на роботу з закритим движком, код якого не буде публікуватися.

Розробники Minecraft поки ніяк не прокоментували ситуацію. Але навряд чи виключення налагоджувальної інформації сталося випадково.

Може розробники вирішили, що потрібно таким чином заставити власників серверів до використання офіційного серверного ядра Bedrock Dedicated Server (BDS), яке було випущено в минулому році?

Як може вирішитися ситуація поки невідомо. Можливо, налагоджувальна інформація буде включатися в Bedrock Dedicated Server. Її можна буде використовувати для розробки незалежних серверних движків, однак це може загальмувати процес — нові версії BDS виходять тільки з релізами гри; бета-версії BDS не випускаються.

Реклама