Чемпіонат світу по комп’ютерній грі Fortnite в Нью-Йорку — ціною в 30 млн доларів

Щоб усвідомити масштаб події: на три дні гравці окупують стадіон Артура Еша в Нью-Йорку, де зазвичай проходить американський турнір з тенісу US Open. Змагання проходить у кілька етапів, а у фінал вийдуть 100 осіб. Всі вони будуть грати в Fortnite. Це футуристичний онлайн-шутер з видом від першої особи, де гравець разом з соратниками б’ється за перемогу над супротивниками з іншої команди.

Щоб перемогти, потрібно знищити ворогів, вибравши когось з персонажів гри, у кожного з яких свої унікальні здібності. Серед тих, кому пророкують місце у фіналі, наприклад, 15-річний гравець з Великобританії Бенджі з ніком Benjyfishy. Пройшовши у фінал, він гарантовано отримає приз у 50 тисяч доларів. Все як у великому спорті. Розповідає головний редактор Cybersport.ru Андрій Кирюкин.

Андрій Кирюкин головний редактор Cybersport.ru «Якщо дивитися статистику, наприклад, на стриминговом сервісі Twitch — то Fortnite часто виявляється на першому, другому або третьому місці за підсумками тижня, за підсумками місяця. Тобто гру активно стримят і активно дивляться. Гравці Fortnite — досить молоді люди. Середній вік учасників чемпіонату світу — це 17 років. В тому числі там є гравці і за 15 років, і за 16 років. Одному навіть 14 років. Fortnite, як мені здається, спрямована на таку, нову аудиторію. Тут все-таки потрібно розуміти: як і у великому спорті, так і в кіберспорті великі гроші заробляють не всі, а тільки ті, хто пробився саме на професійний рівень».

Крім публіки на стадіоні, за змаганнями будуть стежити десятки мільйонів шанувальників гри по всьому світу. Виникає відразу декілька питань — яким чином вийшло так, що проста стрілялка отримала таку популярність і як організаторам вдалося залучити для організації такі колосальні гроші? Багато в чому це заслуга творця Fortnite, компанії Epic Games, зазначає експерт ігрової індустрії Геворг Акопян.

Геворг Акопян експерт ігрової індустрії «Epic — це виробник технології, на якій зроблено більшість сучасних ігор, вони виробники движка Unreal Engine. Компанія і так була прибутковою, великою і багатою, але з появою Fortnite у них просто прибутку вийшли на зовсім інший рівень. Компанія просто обрала таку стратегію, що тепер вони будуть робити гри саме онлайнові — умовно безкоштовні. І вони потрапили в яблучко — гра стала хітом. Власне, на цьому вони заробляють ті самі божевільні гроші. Якщо вірити даним індустрії, це більше 2 млрд доларів в рік. Якщо ми візьмемо Корею, то там настільки сильно проникнення кіберспорту, настільки киберспортивные дисципліни відомі, що там це як раз-таки престижна професія. Там люди шанують кіберспортсменів, вважають їх зірками. Те ж саме відбувається в Китаї. Вже починає таке відбуватися в Америці поступово».

Те, що в Росії кіберспорт не користується такою увагою, сказати можна, але з низкою застережень. По-перше, в самому турнірі Fortnite візьмуть участь гравці у тому числі, з Росії. Крім того, три роки тому кіберзмагання все ж були офіційно визнані в Росії спортивною дисципліною. Однак, масштаби проходять у нас турнірів не можна порівняти з американськими, і тим більше азіатськими. Приміром, призовий фонд пройшов у травні чемпіонату Росії з кіберспорту склав всього мільйон рублів, і це при 30 тисяч учасників. Ну і організація теж кульгає.

У червні в Москві пройшли міжнародні змагання по грі в футбольний симулятор ФІФА. На його проведення було виділено 37 млн рублів. Однак організатори сподівалися на обізнаність молодої публіки: реклами турніру майже не було. У підсумку на гру 32 спортсменів прийшли подивитися близько 15 осіб.

Реклама