Головний форум Minecraft закривається — він буде доступний тільки для читання

«Тут читає Notch» — колись на сайті Minecraft таке примітка було зазначено у посилання, яка вела на найпопулярніший форум по грі — minecraftforum.net. Пройшли роки, грі вже виповнилося 10 років, у форуму теж ось-ось буде ювілей. І саме в цю дату — 16 червня 2019 р., коли форуму виповниться 10 років, він буде закритий.

Не можна буде писати, не можна буде реєструватися або входити під раніше існуючими акаунтами — форум перестане бути форумом. Це буде пам’ятник самому собі; архів, де будуть зберігатися всі повідомлення, написані за ці роки.

За час існування форуму на ньому зареєструвалося 5,4 млн. учасників; вони створили близько 2 мільйонів тим і 20 мільйонів повідомлень. Загалом, форум складно назвати непопулярним і маловідомим.

Чому було вирішено закрити форум?

Десять років тому цей форум був створив citricsquid, який до цих пір є головним адміністратором форуму.

8 років тому форум був проданий компанії Curse. Приблизно тоді ж, якщо ви пам’ятаєте, Curse обзавелася форумом bukkit.org, пов’язаних з серверним движком Craftbukkit. Умови придбання, природно, невідомі. Але, судячи з усього, адміністратору форуму надали можливість займатися тим же, чим і раніше, але вже в якості найманого працівника. А технічна підтримка та монетизація форуму лягли на плечі нового власника.

Тривалий час це всіх влаштовувало, поки форум не став збитковим.

«Це рішення пов’язане з бізнесом, а не з якимись особистими причинами» — пише citricsquid, відповідаючи на запитання учасників форуму. — «Рішення було прийнято, після порівняння цінності, яку несе форум спільноти, цінності його, як бізнесу, з тим, скільки коштує ця цінність. Ми б воліли, щоб форум існував в чужих руках, але витрати на його утримання такими, що ця ідея нежиттєздатна».

Крім того, ймовірна можливість передачі форуму третім особам викликала б багато юридичних складностей, пов’язаних з цим.

citricsquid міг би «перезапустити» форум в тому вигляді, в якому він був до продажу його компанії Curse. Але це означало б повернення на 8 років тому і видалення всіх створених повідомлень і зареєстрованих за ці роки користувачів. Сенсу в такому перезапуску форуму точно немає.

Компанія Microsoft ніяк не вплинула на прийняття цього рішення. Хоча, за словами адміністратора, вони висловили своє занепокоєння.

Що буде з повідомленнями та файлами

Minecraft Forum — це колиска майнкрафтовского модостроения. Тут публікувалися перші моди, гравці шукали тут оновлення і обмінювалися збірками. Але зараз практично всі моди публікуються на CurseForge. І з цієї точки зору Minecraft Forum цікавий виключно, як історичний проект. Гравці, які користуються модами, не постраждають.

Залишаються повідомлення, файли і профілі гравців:

  • Всі повідомлення, які знаходяться в загальному доступі, будуть доступні. Тобто форум буде виглядати так, як ви його бачите, якщо разлогинитесь.
  • Файли, поширювані у вигляді посилань на сторонні ресурси, будуть доступні — посилання нікуди не подінуться. Але якщо на сторонньому ресурсі файл зникне, якщо у нього зміниться адресу, то в автора повідомлення не буде можливості відредагувати повідомлення і вказати нове посилання.
  • Особисті профілі користувачів можна буде переглянути, але не можна буде редагувати. Тому рекомендується вказати посилання, де вас можна знайти.
  • Особисті повідомлення будуть недоступні.

Де тепер спілкуватися і читати про Minecraft

Якщо ви були активним учасником (або хоча б читачем) Minecraft Forum, то вам пора придивитися до наступних ресурсів: PlanetMinecraft, Reddit/minecraft , feedback.minecraft.net і офіційний сервер Minecraft Olympus.

Всі ці ресурси англійською мовою. Якщо ви віддаєте перевагу спілкуватися російською 😉, запрошую вас у групу MinecraftMain у ВК. Ну, і не забувайте писати коментарі на нашому сайті.