GNU Terry Pratchett — тепер і в Minecraft!

Після виходу оновлення Minecraft 1.14 «Села і розбійники» гравці помітили в головному меню гри спливаючу напис «GNU Terry Pratchett». Насправді це повідомлення додано ще у версії 1.8.5, яка вийшла через кілька місяців після смерті письменника Тері Пратчетта, померлого в 2015 році. І це не проста відсилання, це своєрідна данина поваги, покликана увічнити ім’я автора в мережі.

Террі Пратчетт, фото: telegraph.co.uk

Террі Пратчетт відомий, в першу чергу, з фентезійного книг серії «Плоский світ» (Discworld). І саме звідти і походить ця фраза «GNU Terry Pratchett». В одній з книг цього циклу описуються вежі-семафори, які служать для передачі повідомлень. При цьому поєднання «GNU» — це своєрідний хак, що дозволяє повідомленням жити в семафорної мережі настільки довго, скільки вони існують.

Розшифровується це так:

  • G — передати повідомлення далі.
  • N не записувати повідомлення в журнал.
  • U — по досягненні кінця лінії, повернути повідомлення назад.
  • Terry Pratchett — текст повідомлення, яке тепер буде постійно передаватися в мережі.

Зараз шанувальники світів, придуманих Террі Пратчеттом, додають цю сходинку скрізь де тільки можна. Її можна зустріти в http заголовках веб-серверів, в системних полях електронної пошти і т. д.

І зараз це повідомлення з’явилося в Майнкрафте. Можливо, для когось це стане приводом познайомитися з творчістю письменника.

GNU Terry Pratchett

Реклама