Розробники Minecraft думають про заборону альтернативних лаунчер

Відразу заспокою користувачів піратських лаунчер для Minecraft Java Edition — мова піде про лаунчер для Minecraft Bedrock.

Справа в тому, що днями координатор спільноти Minecraft Обрі Норріс звернулася до шанувальників гри з несподіваним запитанням:

Давайте поговоримо про лаунчер для Android. Зараз, коли у нас є аддони, і скоро з’явиться підтримка скриптів, я передбачаю більше проблем, ніж користі від цих лаунчер (технічні проблеми, чітерство на серверах і в Realms). Треба нам їх банити?

Спільнота зреагувала досить передбачувано — більшість виявилося проти (хоча знайшлися і такі, хто висловив схвалення).

Взагалі, бажання захистити власників серверів і реалмов від читеров — похвально. Тільки заборонними заходами цього не вирішити: якщо Blocklauncher, який можна вважати першим кандидатом на бан, видалити з Google Play, то це не завадить його поширювати у вигляді окремого апк. А значить, проблема з чітами залишиться.

MrARM, автор лаунчер Toolbox, звернувся до Обрі з проханням не забороняти лаунчер:

Будь ласка, не блокуйте лаунчер для Android. Скрипти ніколи не зможуть замінити повноцінні моди. Я розумію, що, можливо, ви зіткнулися з проблемою чітерства на серверах або реалмах, але не блокуйте взагалі все лаунчер. Чити робляться досить просто, а забанити їх технічно дуже складно. Якщо будуть введені якісь технічні обмеження, то це завдасть шкоди модам, але не знищить чити.

Проект MCPEDL теж висловився проти блокування лаунчер:

Мені не подобається ця ідея. Якщо ви маєте на увазі BlockLauncher, то це додаток — єдина причина, чому для Bedrock взагалі існували моди. Було б нечесно банити їх зараз, коли у вас з’явився власний скриптова движок.

Один з розробників проекту Mineplex Brian сказав, що таке рішення було б несправедливим по відношенню до всіх розробникам модів:

Я впевнений, що це було б дуже нечесно взяти і покарати сумлінних розробників, знищити тисячі годин роботи і завдати шкоди всьому Minecraft-спільноти замість того, щоб реалізувати прийнятне рішення проти серверних і клієнтських хаків.

Хочеться вірити, що таке дружне протидія зіграє свою роль, і лаунчер не будуть заборонені. Тим більше, що, відповідаючи на питання, Обрі пояснила, що вона хотіла лише з’ясувати, чи залишилася необхідність в таких лаунчер після реалізації Scripting API.

Реклама