Новий інтерфейс Minecraft продемонстрований на конференції Dot JS

У Франції з 8 по 9 листопада проходила конференція Dot JS, присвячена Java Script. Для нас ця подія цікава тим, що на конференції виступив розробник Minecraft Bedrock Тобіас Эшлин.

Відеозапис виступу у відкритому доступі поки немає, але в твіттері можна знайти декілька фотографій.

І тут вперше було продемонстровано те, яким може бути інтерфейс Minecraft в майбутньому. Багато хто пам’ятає, що розробники збирали ідеї, як переробити інтерфейс. І щось схоже у списку пропозицій я точно зустрічав!

Новий інтерфейс, за словами Тобіаса (він відповів на кілька запитань в твіттері) буде по різному виглядати на різних платформах. При цьому, розробники орієнтуються на горизонтальну орієнтацію екрану. Правда, судячи з усього, в окремих випадках його, ймовірно, доведеться «промотувати вниз». Це видно, навіть представленої на зображенні. Елементи інтерфейсу будуть підтримувати анімацію, і, швидше за все, кнопки будуть вести себе забавно при натисканні чи наведенні курсору.

Хочу зазначити, що це не означає, що інтерфейс в грі буде саме таким. Справа в тому, що це була конференція для розробників, що використовують JavaScript, і Тобіас розповідав про те, як буде використовуватися JavaScript в Minecraft.

Інтерфейс Minecraft буде використовуватися Java Script — судячи з усього в грі буде реалізована спеціальна бібліотека для створення інтерфейсів (React або щось подібне). Таким чином, Scripting API — це не єдине застосування JavaScript у грі.

Ми додаємо підтримку Java Script в Minecraft, що означає:

1. Ми повністю переробляємо то як ми робили інтерфейс скрізь від iOS і Android до Switch.

2. Ми забезпечуємо доступ до ігрової логіки через JavaScript API, таким чином, що можна буде створювати моди, свої карти, ігрові режими і т. д.

Ймовірно саме можливість «вбити двох зайців» — додати в гру скриптова движок і реалізувати звичний для дизайнерів механізм для створення інтерфейсу, спонукала розробників відмовитися від C#, підтримка якого вже демонструвалася в 2016 році.

Новий інтерфейс буде доданий у гру разом зі Scripting API, який обіцяли продемонструвати наприкінці цього року; і значить чекати залишилося зовсім не довго.

Реклама