Відсилання у нових досягненнях Minecraft Java Edition 1.13

В Minecraft 1.13 було додано кілька досягнень. Назви деяких досягнень, як зазвичай, містять цікаві відсилання, і про це я і хочу розповісти.

На гачку (Fishy Business)


Щоб виконати це досягнення, потрібно просто зловити рибу за допомогою вудки.

Англійська назва досягнення Fishy Business дослівно перекладається як «рибний бізнес», при цьому слово fishy часто використовується як таємний, прихований», тобто назва досягнення можна перевести як «темні справи».

При перекладі на російську використано крилатий вислів «На гачку», яке добре описує саме досягнення — необхідність зловити рибу, але при цьому має й інше «кримінальне» значення — «тримати когось під контролем».

Рибальське хитрість (Tactical Fishing)


Для виконання цього досягнення необхідно зловити рибу з допомогою відра.

Оригінальна назва досягнення Tactical Fishing примітно тим, що… не містить жодних посилань або жартів. У російській мові вдалося чудово передати відсутність посилань. Правда, замість прямого перекладу було підібрано трохи іншу назву.

Взагалі, при перекладі цих двох досягнень використовувалася приказка «Без праці не витягнеш і рибку зі ставка», яка для другого досягнення була злегка модифікована: «Без відра не витягнеш і рибку зі ставка». Однак за надмірної довжини назви від таких назв довелося відмовитися.

Потрапити в халепу (A Throwaway Joke)


Щоб виконати це досягнення, потрібно просто кинути тризуб.

Назва досягнення на англійській мові A Throwaway Joke означає щось на зразок жарту, яка не має відношення до поточної ситуації або володіє другим змістом.

Для перекладу було використано крилатий вираз «Потрапити в халепу», яке має значення «потрапити в незручну ситуацію» і, як мені здається, непогано співвідноситься з описом досягнення.

Гримнув травневий грім (Very Very Frightening)


Це досягнення видається, якщо кинути тризубом, на який накладені чари «Громовержець», до селянина (і, відповідно, закликати на нього удар блискавки).

Англійська назва досягнення — це цитата з пісні групи The Queen «Bohemian Rhapsody». Я дуже люблю цю групу і дуже радий, що в грі знайшлося місце для такої відсилання.

Реклама