В Україні завершився перший чемпіонат з освітньої версії Minecraft

Компанія Microsoft оголосила переможця і п’ять лауреатів першого в Україні чемпіонату по Minecraft: Education Edition для школярів і їх вчителів. Першість у цій версії популярної серед дітей ігри вдалося здобути команді «STEM PEOPLE» з міста Городище Черкаської області.

Турнір з освітньої версії Minecraft проводилося з 4 по 22 червня 2018 року в дистанційному режимі. Одна з цілей чемпіонату – стимулювати використання Minecraft: Education Edition в навчальному процесі і надихнути школярів застосовувати отримані в грі знання для вирішення реальних завдань.

Саме тому команди, у складі яких від 3 до 5 дітей і тренер-вчитель, отримали завдання створити у всесвіті Minecraft власний проект Smart City («розумного міста»). Для цього хлопці вивчали рідне місто, його архітектуру і дизайн, потреби і виклики. Потім у віртуальному просторі гри створювали інноваційні рішення і представляли бачення міста майбутнього.

«Minecraft захоплює насамперед можливістю творити і висловлюватися, — зазначила представниця компанії Microsoft в Україні Єлизавета Вовченко. Під час чемпіонату діти показали, в яких містах вони хочуть жити: майже кожен проект був безпеки і ні один — про релігію. Ми впевнені, що за навчанням, яке поєднує гру і реальні завдання, майбутнє нової освіти».

Організатори турніру отримали 55 Майнкрафт-світів від школярів з 19 областей України, а також з Мінська, Білорусі. Багато школярі пішли далі запропонованого завдання і представили журі надсучасні міста майбутнього з можливостями штучного інтелекту.

«Освітня версія Minecraft — яскравий приклад того, як комп’ютерні ігри, які звикли вважати лише розвагою і витратою часу, в захоплюючій формі допомагають школярам одержувати необхідні для життя в суспільстві навички: спілкуватися і співпрацювати з іншими, мислити креативно, шукати інноваційні рішення для свого міста і країни» — зазначив під час церемонії нагородження Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України.

Журі оцінювало не тільки архітектуру проекту, але й ідею, презентацію, аргументацію учасників. Лауреатами турніру стали 5 команд з Львова, Києва, Тернополя, Херсонської області. Абсолютним чемпіоном першого в Україні змагання з Minecraft: Education Edition стали хлопці з Черкаської області.

Крім того, організатори присудили кілька додаткових номінацій: нагородили команду найменших учасників – школярів з першого і другого класів; найкращий дитячий соціальний проект і найбільш змістовний дослідницький проект.

Реклама